Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Vršecký: Lukáš na to má!

19. 4. 2012

Buggyry

Nabídka z kategorie těch, které se neodmítají. Tak charakterizoval mladý roudnický jezdec Lukáš Hanžl nabídku týmu Buggyra IRS na seznámení se s Buggyrou zvanou Big Boy 2. K prvnímu rande došlo před týdnem na okruhu v Mostě!

Jak objasnil manažer Buggyry Jan Kalivoda, patří Lukáš do okruhu sledovaných jezdců, jeho krátké testování v Mostě pak bylo logickým vyústěním několikaleté spolupráce. „Dohodli jsme na tom, že se Lukáš sveze po oficiální tiskovce. Jak se poté shodly obě strany, jednalo se o užitečný počin,“ uvedl Honza.

První kola absolvoval Lukáš Hanžl v roli spolujezdce dvojnásobného mistra Evropy Davida Vršeckého, poté si oba jezdci prohodili místa. Nakonec zůstal Lukáš v kabině osamocen. „Závodní tahač mě v pozitivním slova smyslu ohromil. Velké, silné a rychlé monstrum, které vykazuje maximální schopnost jezdci vyhovět. Pomineme-li elektronicky omezenou rychlost, jsem přesvědčen o tom, že v  hodně brzké době bych si na tento druh závodění zvyknul,“ řekl Lukáš po odjetí deseti kol.

On circuit

„Ten kluk na to má. Je vidět, že závodí od časného mládí, rychlost je v něm,“ uvedl na adresu roudnického mladíka David Vršecký. „Hned při prvním svezení si poradil s nástrahami velkého auta, telemetrická data hovoří o citu pro jízdu a schopnosti včas akcelerovat. Rozhodně se nejednalo o marný pokus, pakliže se bude chtít Lukáš aktivně účastnit dalších testovacích dnů, nevidím v tom z naší strany sebemenší problém.“

S poslední větou se ztotožňuje i mladý roudnický jezdec. O své potenciální účasti v závodech pětitunových monster se vyjádřil jako o hudbě budoucnosti. Na řadě je zisk zkušeností v nižších sériích.

Video z testování: