Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lukáš Hanžl si odváží z Jarní ceny pohár!

4. 5. 2011

Lukáš Hanžl, započal svojí závodní sezónu Jarní cenou Masarykova okruhu v Brně, která spadá do Mezinárodního mistrovství České republiky a hned zaútočil na TOP 5.
 
Závodní víkend již tradičně začal čtvrtečními volnými testovacími jízdy, ve kterých Lukáš musel zajíždět nový motor a nemohl dvě ze tří jízd jet na plno a zrychlovat se, což bylo také znát v první kvalifikaci, ve které Lukáš zaujal až 10. místo (2:26), ale jelikož trať byla z poloviny mokrá, nepřálo žádnému jezdci, aby vyjel kvalifikační čas a tedy se čekalo až na druhou kvalifikaci, která slibovala hezké počasí a tedy lepší časy.
 
Před druhou kvalifikací vládly smíšené pocity, jelikož se nevědělo, zda bude trať mokrá, nebo suchá, nakonec se, ale team rozhodl pro nastavení na sucho, které se také v prvních kolech zdálo správné, ale v půlce kvalifikace se lehce rozpršelo a většina vozů zajela do boxu. Při prvních známkách konce pršení a suché trati, se rozhodl Lukáš vyjed mezi prvními na trať a toto rozhodnutí se stalo tím správným a Lukáš se rozjel a v posledním kole zajel čas 2:09 a zařadil se na 7. pozici.
 
Do prvního závodu Lukáš startoval ze 7. pozice a hned po startu se napojil na vedoucí skupinu, připravený na útoky, které ale bohužel překazil menší výlet mimo závodní dráhu, po které musel spíše bránit pozici, před Antonínem Susem, se kterým si několikrát vyměnil pozice, ale nakonec tento tvrdý souboj ustál a skončil na 4. místě.

Do druhého závodu startoval Lukáš z poleposition (pořadí prvních 6-ti jezdců z 1 závodu v divizi 3 se otáčí), byly tedy silnější vozy s motory 1,4 až za Lukášem a také se naplnilo to, že hned po startu, který se Lukáši nepovedl, se vozy před něj “přehnali” a také 2 teamoví kolegové, Giulio Glorioso a Gabriela Jílková.  Za ně se Lukáš zařadil a začal odolávat útokům od Antonína Suse a Silvestra Ulmana, kterým nakonec odolal a pod cílovou vlajkou projel na 3. místě, 1.podijovém umístěním této sezony.

img_9964.jpg