Jdi na obsah Jdi na menu

Lukáš Hanžl v Mostě 2x na bedně!

12. 8. 2012

Dvakrát třetí místo v České trofeji, to byl Lukášův domácí závod na autodromu v Mostě. Lehké to určitě neměl, vždyť do původně společných závodů DIVIZE 3 a DIVIZE 2 bylo přihlášeno více než 50 monopostů a obě třídy tak musely být rozděleny. To však na atraktivitě dvou víkendových závodů, ve kterých se po rozdělení představilo 21 jezdců neubralo vůbec nic.

Již v první zatáčce prvního kola, to ve známé mostecké šikaně lítalo vzduchem jako při leteckém dni. Formule létaly vzduchem, stejně jako přítlačná křídla a další aerodynamické prvky.

Lukáš situaci po stratu popsal slovy: „Byl jsem rád, že se mi nepovedl start podle mých představ. To co jsem viděl při nájezdu do šikany před sebou, nebylo zrovna hezké a byl jsem rád, že se mi otevřela ulička, kterou jsem mohl všechny odstavené formule objet.“

Zbytek závodu pak v Lukášově podání představoval postupné předjíždění všech formulí BMW a na cílové čáře byl odmáván šachovnicovým praporem na celkovém osmém místě v DIVIZI 3 a skvělém třetím v České trofeji.

Druhý závod, který byl na programu v neděli po poledni, již tolik dramatu nepřinesl. Lukáš na začátku lehce ztratil a tak vše doháněl až do samotného závěru.

„Start mi opět moc nevyšel, ba co víc, zhasnul mi i motor,“ řekl o nepovedeném úvodu Lukáš a jedním dechem hned dodal: „ Naštěstí to rychle chytlo a tak jsem se mohl pustit do stíhačky. Vědomí, že se jede na 25 minut + 1 kolo mi k tomu poskytovalo dost prostoru. Byl jsem úplně vzadu a tak jsem na to šlapal jak jen to šlo. Několikrát jsem viděl formule až moc zblízka, ale pokaždé se mi manévry povedly a vždy jsem ze soubojů vyšel úspěšně, což byl mimořádně motivující pocit.“

Nejdramatičtější okamžiky však na pilota z nedaleké Roudnice teprve čekaly. Do cíle závodu zůstávaly tři kola a za Lukášovo křídlo se pověsil Petr Trnka. Ten letos startuje v kategorii E2 „volná formule“ a tak byl tento souboj obzvláště pikantní a ze sedačky zvednul nejednoho diváka.

„Byly to horká tři kola, ale přes všechny ataky se mi podařilo udržet Petra za zády a projet cílem na celkovém čtvrtém místě,“ uzavřel Lukáš svůj komentář po kterém si došel na pódium pro pohár za třetí místo v kategorii Česká Trofej.

Šampionát má nyní krátkou přestávku, po níž Lukáš s celým týmem FormulaStar zamíří k našim východním sousedům na Slovakiaring, kde se o víkendu 18.-19. srpna uskuteční tradiční CENA SLOVENSKA.