Jdi na obsah Jdi na menu

Pannonia-ring 2012 + video

20. 6. 2012

nedele--3-.jpgA je po prvním letošním závodě, který se odehrál na Pannonia-ringu v Maďarsku. Závodní víkend se jako klasicky rozdělil na dvě kvalifikace a dva závody.

V kvalifikaci na první závod se s časem 1:59.627 umístil Lukáš na třetím místě. O závodu řekl v rohvoru pro nf1400.cz Lukáš:

"Myslím, že jsem předvedl svůj nejlepší start, měl jsem dobrou rychlost a několik kol jsem vedl. Pak ale přišla drobná chyba, po které jsem vyjel mimo trať a ztratil svou pozici. Je to náročná technická trať, která dává pneumatikám dost zabrat a to bylo na konci závodu dost znát." po dojetí na třetím místě!

Do druhého závodu kvuli technické poruše musel odstartovat z boxové uličky, sám o závodu pro ceskeokruhy.cz řekl:

"Po technické poruše před samotným stratem závodu jsme již nestíhli limit pro vyjetí na start a tak jsem musel startovat z boxové uličky. Ihned po startu jsem dojel celé pole a postupně jsem se dostal až za Antonína Suse, kterého jsem později i předjel. Moje stíhací jízda však dala pořádně zabrat pneumatikám a tak jsem byl nucen zpomalit, zvolit defenzivní stopu a spíše bránit svou pozici. To se mi několik kol dařilo, ovšem zpomalil jsem až moc a postupně se přede mě dostal jak Antonín, tak Jakub Vonšák. Poté jsem zase znovu začal stíhací jízdu, která po několika těsných a nezdařených pokusech skočila v poslední zatáčce posledního kola, kde jsem Tondu ve velmi těsném souboji kolo na kolo předjel a do cíle dojel těsně předním." a domů si odvezl další pohár za třetí místo.