Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poznaň přinesla 4 poháry!

2. 6. 2011

_mg_4485.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polský závod přinesl pro roudnického formulového jezdce Lukáše Hanžla, zisk 4 pohárů a zisk 30 bodů v absolutním hodnocení D3 a dalších 30 bodu v Národní formuli do 1000 ccm
Lukáš získal první dva poháry* za hodnocení třídy do 1000ccm  a v absolutním hodnocení Divize 3 v prvním závodě,  který byl po kontaktu teamové kolegyně Lukáše, Gábiny Jílkové s Tomášem Chabrem jun. přerušen a nastala žlutá fáze za safetycarem a Lukáš se díky náhlému výjezdu safetycaru dostal na první místo,  po restartu závodu se před Lukáše dostal další jezdec s formulí Gloria C8F, Petr Trnka a začala ho dotahovat teamová kolegyně Gábina a také se do souboje zamotal maďarský jezdec s Renaultem 2.0 (Lukáš startuje s motorem Yamaha 1.0). Lukáš s Gábinou si několikrát vyměnil pozice, ale nakonec do posledního kola vjížděl Lukáš na druhém místě hned za jezdcem s Renaultem (který nespadá do kategorie Lukáše). Renault byl při výjezdu z první zatáčky pomalejší, a jelikož Lukáš špatně zhodnotil situaci a rozhodl se více  zrychlit, následoval výlet mimo trať, kvůli pneumatikám,  které již nebyly ve stavu, aby formuli udržely na trati ve vysoké rychlosti a před Lukáše se dostala Gábina. Lukáš po několika otočkách na trávě se ihned vrátil do závodu a do cíle dojel na třetím místě.
Lukáš zhodnotil první závod v rozhovoru pro server www.nf1400.cz takto:
 "Řekl bych, že to byl nejlepší závod mé dosavadní kariéry. Byl to závod plný soubojů, předjíždění a já si to náramně užil. Nebýt mé chyby v závěru závodu mohlo to být ještě o stupínek lepší."
 
Do druhého závodu Lukáš startoval z 10. startovní pozice (3.tí ve třídě do 1000ccm) a po velmi povedeném startu, na kterém se Lukáš dostal až na první místo ho jezdci Gabriela Jílková a Petr Trnka ve 4. zatáčce předjeli a Lukáš se zařadil až za ně, bohužel při jízdě ve „vláčku“ jeden jezdců formule Renault 2.0 a kvůli nepřemýšlivému návratu málem Lukáše srazil a ten musel až skoro zastavit a tedy se vzdálil od vedoucí skupiny České trofeje a již je nedojel a rozhodl se trochu zvolnit, aby si nezničil pneumatiky jako v prvním závodě, kde se mu to stalo osudným. Lukáše začal dotahovat další jezdec s formulí Gloria C8F a Lukáš znova přidal plyn a díky šetření pneumatik, které tentokrát byly ve výborné formě dojel  pro třetí místo a tedy další dva poháry*.
*v Polsku se leaderům Divize 3, Honzovi Skálovi a Tomášovi Chabrovi str. s motory 1,4 do kterých ale Lukáš s třídou do 1000ccm také spadá, nedařilo a oba museli své vozy odstavit. A tedy jezdci z české trofeje (třídy do 1000cmm) dostávali také poháry za umístění v Divizi 3
Zhodnocení druhého závodu  pro server www.nf1400.cz při rozhovoru:
"Dnešní závod byl pro mě velice dlouhý. Mrzí mě kontakt s jedním z Renaultů, který se vracel po výjezdu mimo trať. Tento střet mě výrazně zbrzdil a já tak ztratil kontakt s vedoucí dvojicí."
 www.lukashanzl.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lukáše čeká dvouměsíční pauza, kterou bude věnovat především přípravě na další závod na téměř domácí trati Lukáše, v Mostě  (5.-7. srpna 2011).
Kalendář divize 3 v roce 2011: 
Divize 3 - 29.04.-1.05. 2011 BRNO (CZ)
 Divize 3 - 27.-29.05.2011 POZNAŇ (PL)
Divize 3 - 05.-07.08.2011 MOST (CZ)
Divize 3 - 19.-21.08.2011 SLOVAKIARING (SK)
Divize 3 - 23.-25.09.2011 BRNO (CZ)
 
 
 

Náhledy fotografií ze složky Poznaň 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář