Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor z prvního testování

1. 4. 2011

Jak by jsi ohodnotil toto první testování?
Určitě pozitivně, jel jsem sice na starých gumách, které toho měli už přece jenom více odježděno, ale dostal jsem se hned na své závodní časy po 6-ti měsíční pauze a to myslím že nebylo špatné, jak říkám, stále je co zlepšovat, ale také už se toho dost zlepšilo a toto testování mě v obou věcech utvrdilo.

Za necelý měsíc zde v Brně absolvuješ první okruhový závod sezóny. S jakým cílem do něj nastoupíš?
Rád bych zlepšil loni zajížděné časy a celkově se umístil v první 5tce. Minulý rok jsem se učil a podle toho také vypadali výsledky, ale chtěl bych tenhle rok dokázat, že již sem se něco málo z okruhového ježdění naučil a zaútočit na lepší umístění a zajížděné časy. Určitě bych si chtěl vylepšit osobní rekord na Masarykově okruhu, ale prioritou pro mě budou výsledky.

Jak by jsi nyní, již s časovým odstupem, svou první okruhovou sezónu zhodnotil?
Loňský rok mi toho dal hodně, naučil jsem se novou jízdní stopu, která je oproti autokrosu „pravý opak“, naučil jsem se posunovat své hranice a využívat auta na maximum. První půlka minulého roku byla pro mě spíše takovým „zabydlováním“ na okruhu, ta druhá, již utočení na pozice a na tu bych chtěl teď navázat. Vcelku si myslím, že to byl pro mě, jako začátečníka dobrý rok a doufám - vím, že tento bude také.

Jaké jsou cíle pro letošní sezónu?
Určitě to jsou lepší umístění, spokojen bych pak byl s celkovým umístěním v první pětce ale závodní sezóna je dlouhá a může se toho stát hodně.

Kdo si myslíš, že bude pro Tebe v letošním roce největší soupeř?
Určitě to budou další jezdci s Gloriemi a vlastně všichni kdo mají motory s obsahem do 1.0, bude hodně nových jezdců a na tudle otázku bude lepší odpovědět po prvním závodě.

 

img_8538.jpg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 1. Testování 2011