Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smolný víkend v Mostě se proměnil ve fantastický závod.

9. 8. 2011

jt1_5832.jpg

Smolný víkend započala páteční kvalifikace, která pro Lukáše znamenala až 15. místo v celkovém hodnocení, jelikož v kolech, kdy byly pneumatiky připraveny k nejlepšímu výkonu se Lukášovi nezdařil nájezd do první zatáčky a musel využít záchranné zóny, která je stavěna, aby každý jezdec zde ztratil potřebný čas. Druhá kvalifikace se dařila v podobném stylu a Lukáš umístění nevylepšil.
Do prvního závodu Lukáš startoval až z 15-ho startovního místa a pro malé zkušenosti s novými pneumatiky AVON, až moc přehřál pneumatiky v zahřívacím kole a auto se potřebně neodlepilo na startu a Lukáš se propadl až na poslední místo, tento propad ihned začal stahovat, ale ve 4. kole začal brzdit až za brzdným bodem a auto se dostalo do hodin, což znamenalo propad znova až na poslední místo. Tento propad se snažil zlepšit Lukáš 7 kol, ale bohužel předjel jen jednu formuli a závod dokončil na 17. místě.
"Nevím, co přesně se tam stalo, jel jsem ve stopě a nejednou jsem se točil a skončil v trávě mimo trať. Naštěstí se mi podařilo udržet motor v chodu a tak jsem mohl pokračovat v závodě, nicméně všechny naděje na dobrý výsledek byly v ten moment pryč," řekl Lukáš v rozhovoru pro www.nf1400.cz.
 
Video z prvního závodu:
 
Několik hodin před druhým závodem začalo na Mosteckém autodromu silně pršet, což pro roudnického jezdce znamenalo ideální podmínky, jelikož se mu na „vodě“ jezdí lépe jak na suchu. Těsně před závodem sice přestalo pršet, ale všechny teamy nasadily mokré gumy. Start do druhého závodu byl přesným opakem toho prvního, Lukášovi se více než velmi povedl, ale také ihned předjel několik formulí a také se vyhnul několika kolizím, které se těsně předním staly, bohužel tyto kolize vedly k výjezdu SAFETY CARU a Lukáš se zamotal mezi monoposty série BMW, po restartu závodu začal ihned předjíždět a při několika manévrech předjel i několik monopostu najednou. Lukáš zaregistroval, že odstoupil jeden z monopostu Chabrmotorsport, kde jeden monopost závodí ve třídě s Lukášem a druhý ne, tudíž zde byla šance na 3.tí místo a tým se k pořadí komunikací nevyjádřil, takže se Lukáš rozhodl velmi neriskovat a udržet si toto místo, které se nakonec ukázalo jako až 4.té, přesto si udělal náskok přes 20 sekund na monoposty za ním.
 Další závod hostí slovenský okruh Slovakiaring již za 2 týdny, 19-21.8.2011
Kalendář MMČR DIVIZE 3 - Národní Formule 1400
 
29. 4. - 1. 5. 2011: Automotodrom Brno
27. - 29. 5. 2011: Tór Poznaň
05. - 07. 8. 2011: Autodrom Most
19. - 21. 8. 2011: Potoň - Slovakiaring
23. - 25. 9. 2011: Automotodrom Brno

jt1_5747.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Most 2011