Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend v Brně byl hned 3krát zlatý!

27. 9. 2012

dsc_8104.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro Lukáše Hanžla znamenal poslední závodní víkend letošní sezóny fenomenální zakončení. V průběhu tradiční Podzimní ceny na Masarykově autodromu posbíral hned čtyři poháry. Tři za první místo a jeden za místo druhé.

Vše započaly sobotní kvalifikace. První kvalifikační trénink, který proběhl v ranních hodinách, přinesl nad okruh černé mraky a celá jízda se odjela za vydatného deště, ve kterém Lukáš zajel čas 2:23.723 a nechal tak za sebou všechny jezdce České trofeje a jezdce s formulemi Gloria.
Druhá již slunečná kvalifikace, probíhala v sobotu odpoledne a o jejím výsledku se rohodovalo až v samotném závěru, kdy Lukáš zajel čas 2:06.629, což v České trofeji znamenalo třetí místo ve výsledkové listině.
První závod, první vítězství v České Trofeji
První závod, byl naplánován na nedělní ráno a o konečném výsledku se rozhodlo již v prvních dvou kolech. V nájezdu do první zatáčky se bojovalo doslova o každý metr a dosti těsno bylo i v dalších zatáčkách. Rozuzlení souboje s týmovým kolegou Petrem Fulínem přinesl prasklý kloub poloosy a Lukášovy se tak otevřela naplno cesta v před. V průběhu závodu sice musel odolávat tlaku od Antonína Suse. Tento tlak vyvrcholil v posledních dvou kolech, kdy se Sus dostal až na zadní křídlo Lukášovy formule. Lukáš všechny tyto ataky ustál a cílem projel na prvním místě s náskokem 0,7 vteřiny.
Druhý závod přinesl fantastickou tečku za sezónou
Druhý závod odstartoval dramatický střet mezi Chritopherem Höherem a Tomášem Chabrem sen. krátce po zhasnutí červených světel. Christopher byl po tomto střetu katapultován do svodidel a Tomáš odstavil svou formuli se zlomeným zavěšením v místě kde končí pitlane. Mezi točícími se monoposty se prohnali Tomáš Chabr jun. s Antonínem Susem, za kterými se v těsném závěsu držel i Lukáš. Po několika kolech se na Tomášově formuli projevila závada na řazení a byl tak nucen zastavit v boxech u svých mechaniků. V tomto momentě již dělil Lukáše od historicky prvního vítězství v DIVIZI 3 jediný soupeř a tím byl Antonín Sus. Lukáš se této výzvy chopil jak se patří a po několika náznacích předjetí tuto výzvu úspěšně splnil. Okamžitě začal ujíždět a vybudoval si i menší náskok. O ten jej sice později připravila Safety-car fáze, ale Lukáš ustál tlak soupeřů i po restartu a pod cílovou vlajkou projel na prvním místě a to jak v hodnocení České trofeje, tak i v absolutním pořadí Divize 3. Ve společném hodnocení s DIVIZÍ 2 to pak bylo skvělé druhé místo, což pro Lukáše znamenalo dosavadní nejlepší výsledek v jeho zatím krátké okruhové kariéře!
 _mg_6315.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 „Za tuto fantastickou tečku jsem vděčný mnoha lidem, jak týmu FormulaSTAR, rodině, přítelkyni Carmen, sponzorům a partnerům, tak všem fanouškům, kteří mě celý rok podporovali a díky kterým se tento super výsledek mohl uskutečnit.“ poděkoval Lukáš po skončení závodního víkendu

_mg_5475.jpg