Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zakletí Slovakiaringu padlo, Lukáš ho prolomil prvním místem!

22. 10. 2011

Pro roudnického jezdce Lukáše Hanžla který startuje za FormulaSTAR racing tým, začal poslední „závodní víkend“ již ve čtvrtek, kdy absolvoval první kola při deštivém počasí, u kterých šlo více než o zajetí časů o udržení se na trati a získání zkušeností na mokrém Slovakiaringu, jelikož s „vodou na Slovensku“ se ještě nesetkal a potvrdil týmu, že na vodě mu to stále jde. Odpoledne se však na Slovakiaringem rozjasnilo a začalo se jezdit na suchých gumách a zajíždět časy které se již hodně podobají časům v kvalifikaci.

 www.lukashanzl.com
V Pátek ho čekal ještě jeden volný trénink a odpoledne kvalifikační jízdy, ve kterých si zajistil čtvrtou startovní pozici pro start do závodu časem 2:08.486.
“Kvalifikaci jsem si rozdělil na dva pokusy, v prvním jsem formuli hlavně ohřál, zajel gumy a udělal několik rychlých kol, ale s výsledkem jsem nebyl spokojen a tak jsem zajel do boxu, nechal auto i sebe trochu vychladnout a znovu vyjel. Dal jsem se hned do ostré jízdy ve které se monopost zase dostal do závodního režimu a udělal sem několik rychlých kol, které jsem již bral jako dobré. S celkovým časem jsem spokojený, velmi se těším na zítřejší závod spojeny s monoposty Renault” řekl Lukáš po závodě
www.lukashanzl.com
 
Sobotu začal Lukáš ranní „warm up“ jízdou (volná jízda), při kterých se zkoušelo auto před závodem a znovu se potvrdila spolehlivost továrního monopostu Glorie C8F a FormulaSTAR tým se začal připravovat na závod.
www.lukashanzl.com
 
„Snad poprvé nejsem vůbec nervózní před závodem, přijel jsem sem, abych si hlavně zajezdil a užil si zřejmě poslední závod sezony“ řekl Lukáš před startem. 
Lukáš ihned po startu začal bojovat o celkově první místa ale oproti monopostům Renault 2.0 neměl šanci (Formule Gloria C8F má v sobě motor o objemu jednoho litru) a tak se zařadil za kolegy z Křenek Motosport týmu, Richarda Gondu a Jakuba Klašterku tak se hlavně zaměřil na další vozy Renault 2.0 a týmového kolegu Petra Fulína, který startoval se stejným monopostem Gloria C8F za FormulaSTAR racing tým jako Lukáš. Jak Lukáš uvedl:
„Najednou jsem za sebou nikoho neviděl a začalo pro mě osobně velmi nezajímavé a nudné kroužení na okruhu, našel jsem si jeden bod na okruhu kde jsem viděl jak daleko je zamnou Petr a několik kol mě vůbec nedotahoval a byl stále stejně daleko zamnou, jenomže se pak zase začaly hlásit pneumatiky a v nějakém třetím kole dokonce mě začal Petr dotahovat až se mu to v předposledním kole povedlo, byl těsně zamnou a začal se pokoušet o předjížděcí manévr, který se mu ale nepovedl a dostal se do hodin, v tom momentu jsem se hlavně bál že sem za jeho hodiny mohl já, jelikož jsme byly velmi blízko při sobě, ale Petr mi sám po závodě řekl že jsem na tom nenesl vinu.“
www.lukashanzl.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Poté Lukášovi již nic nebránilo, aby si dojel pro první místo v divizi 3 a celkově čtvrté v Divizi 2.  
 
 www.lukashanzl,com