Jdi na obsah Jdi na menu
 


Profil jezdce

_mg_8963.jpgLukáš Hanžl

Narozen: 25.05.1995 (18.let)

Bydliště: Roudnice nad Labem

Student školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha (obor PR)
Začátky:
Svoji první buginu jsem dostal už ve třech letech. Jediné, co si z té doby pamatuji je, že neměla zpátečku. Naopak naprosto živě si vybavuji své první usednutí do buginy s obsahem do 160ccm. Tehdy jsem ještě chodil do mateřské školky. V této kategorii jsem vydržel tři sezóny a poté jsem přestoupil do silnějších „dvěstěpadesátek“. Prioritou bylo sbírání zkušenosti a příprava na přestup dál.
Když už to přestalo být jen ježdění o víkendech.
Junior buggy, pro mě tehdy královská divize, protože buginy jsou oproti racerům úplně jiné svými rozměry i chováním, mezi juniory jsem přestoupil po celkem 6 letech jezdění v malých buginkách a celkem další 3 roky jsem závodil v této divizi, psal se rok 2009 a já začínal cítit, že je část jít dál, ale kam? Stála přede mnou velká otázka, jestli zůstat při blátě, nebo „skočit na beton“. Byl to pro mě obtížný skok, ale s rodiči jsme rozhodli, že půjdeme na okruhy.
Nejvíce přelomový byl pro mě rok 2010.
Roku 2009 proběhly různé testy s formulí, jak ve francouzském Le Mans, tak na českých okruzích a také proběhl můj první okruhový závod, Podzimní cena Masarykova okruhu. Již bylo rozhodnuto, že další sezonu (2010) pojedu na okruhu s formulí, ale u jaké stáje, to byla jiná otázka, nabízeli se 3 varianty, buď u čistě českého teamu Autoschwarz, u kterého jsem jel již jeden závod, nebo u většího teamu Křenek Motorsport, který také závodí ve vyšším mezinárodním cupu s formulemi Renault 2.0 a poslední nabídka přišla z Francie, kde jsem dostal nabídku na rok v mezinárodním cupu formule academie. Rozhodnutí padlo na spolupráci s p. Křenkem a také na nově vzniklý tým FormulaSTAR.